A A A
  • Giżycko (widok z "Wierzy Cisnień")
    Giżycko (widok z "Wierzy Cisnień")
  • Spływ rzeką Krutynią
    Spływ rzeką Krutynią

Warto zobaczyć

Mamy do zaproponowania odwiedzenie takich miejsc jak: ostoja żubrów, Kadzidłowo, Mazurskie safari, Park miniatur, Kwatera Hitlera, Kwatera Himmlera, ŚLUZY W Gujach i Przerwaniach, Twierdza Boyen, Zamek Krzyżacki w Giżycku, Zamek Krzyżacki w Rynie, Galindia, Piramida w Rapie i wiele innych atrakcji, zarówno przyrodniczych jak i historycznych, które znajdziecie Państwo na poniższych stronach:

http://mazury.info.pl/atrakcje/

W niewielkiej odległości od nas organizowane są spływy kajakowe rzeką Krutynią i rzeką Sapiną. Przyciągają one corocznie tłumy turystów.
Wybierając nocleg na łonie mazurskiej wsi, również możecie Państwo skorzystać z atrakcji jakie zapewni Wam tętniąca życiem stolica Krainy Wielkich Jezior Mazurskich czyli Giżycko lub portowe miasteczko Mikołajki, w których to znajduje się jeden ilość najnowocześniejszych hoteli z Tropikaną i Ogrodem Zimowym. Duża ilość organizowanych imprez plenerowych, koncertów uprzyjemni na pewno Państwa pobyt na Mazurach. Miłośników muzyki klasycznej niewątpliwie zaskoczą koncerty organowe, odbywające się w zabytkowym Kościele Ewangelickim.

 

Ciekawostki:

 

Kwatera Heinricha Himmlera w Pozezdrzu

Była kwatera polowa Heinricha Himmlera – występowała pod kryptonimem „Hochwald”, zwana obecnie „Czarny Szaniec”, ruiny bunkrów. Kwatera ukryta w lesie składała się z 9 obiektów - 5 schronów o dwumetrowej konstrukcji stropu i ścian, niedużego podziemnego garażu, dwóch ceglanych wartowni i schronu specjalnego - Himmlera. Wszystkie schrony o odporności "B" zostały całkowicie zniszczone przez wycofujących się Niemców.

 

Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku

W Puszczy Boreckiej znajduje się leśniczówka, przy której w specjalnej zagrodzie z platformą widokową, można obserwować zazwyczaj kilka z 60-70 żubrów mieszkających na terenie puszczy.

 

Twierdza BOYEN w Giżycku

Twierdza Boyen wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego.

 

Piramida w Rapie

Zbudowany w 1811r. w mazurskiej wsi Rapa grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid. Charakterystyczną cechą budowli jest kształt, przypominający starożytne egipskie piramidy. Grobowiec o wysokości 15,9 m, stoi w punkcie, w którym krzyżują się trzy linie promieniowania geomantycznego, łączące miejsca mocy.

 

 

 

Kwatera Hitlera w Gierłoży

Była kwatera Hitlera – „Wilczy Szaniec” tak jak większość wojennych kwater znajduje się wewnątrz dużego kompleksu leśnego otoczonego z trzech stron jeziorami, z dala od głównych dróg i przebiegającą przez środek linią kolejową.

 

 

 

 

Mamerki

Duży kompleks bunkrów z II wojny światowej, była kwatera główna Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH). Wybudowano tu ponad 200 różnego rodzaju obiektów, w tym 2 schrony przeciwlotnicze, 34 obiekty żelbetonowe, murowane i drewniane baraki. Kwaterę ochraniał batalion wartowniczy Wehrmachtu.

 

 

 

Zamek w Reszlu

Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

 

 

 

Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

To sławne sanktuarium maryjne. jest „Perłą Baroku” wartości zabytkowej, do najwspanialszych okazów późnego baroku. Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

 

 

 

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Park Dzikich Zwierząt znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie zwiedzającym poznania gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach stwarza zwierzętom możliwość  życia w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zobaczyć tam można m. in. tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie, jelenie.